Konto wspólne z małżonkiem.

Dużo małżeństw decyduje się na posiadanie jednego wspólnego konta bankowego. Jakie są jego wady i zalety? Posiadanie wspólnego konta z małżonkiem ma wiele zalet, ale jako że medal ma dwie strony takie konto również posiada tą drugą złą stronę. Małżonkowie decydują się na wspólne konto głównie ze względu na koszt jego prowadzenia. Mając osobne konto każdy z małżonków musiałby płacić za jego posiadanie, a tak bank pobiera opłatę jedną od obojga osób. Należy mieć jednak na uwadze, że jeśli zdecydujemy się na takie wspólne konto to będziemy potrzebować dwóch kart bankowych. Pierwsza karta bankowa zawsze jest darmowa, ale już za każdą kolejną przyjdzie nam zapłacić. Bardzo często koszt za drugą kartę jest dosyć duży. Warto pomyśleć, czy ta druga karta jest nam tak naprawdę potrzebna.

Wygoda wynikająca ze wspólnego konta.

Posiadanie wspólnego konta jest dosyć wygodne. Zawsze każdy z małżonków wie jakie mają wspólne finanse i dzięki temu o wiele łatwiej mogą nimi zarządzać. Od razu widać jakie są wpływy na konto, a także bardzo szybko można sprawdzić ile mamy wspólnych pieniędzy. Mając dwa konta bankowe trzeba sumować obie kwoty, aby sprawdzić wielkość swoich finansów. Mając jedno konto łatwiej jest także opłacać rachunki. Można zlecić automatyczną opłatę rachunków z jednego wspólnego konta. Mając dwa trzeba przeważnie zlecać takie opłaty z dwóch różnych kont dzieląc rachunki na połowę, no chyba że kwota z jednego konta jest wystarczająca do opłacenia wszystkich rachunków.

Zaufanie to podstawa.

Posiadanie wspólnego konta wiąże się także z zaufaniem pomiędzy małżonkami. Każdy z małżonków może zarabiać inne pieniądze i tym samym może chcieć wydawać na co innego pieniądze. Jeśli są one na wspólnym koncie zła decyzja jednego z małżonków sprawi, że zmniejszy się budżet obojga. Mając męża hazardzistę trudno byłoby mu zaufać i dać kartę do bankomatu. Pieniądze mogły by bardzo szybko zniknąć. To samo może być również ze strony małżonki. Może wydać pieniądze na ubrania i wyczyścić wspólne konto. Zaufanie w małżeństwie to podstawa, aby posiadać wspólne konto w banku. Biorąc pod uwagę wady i zalety konta wspólnie z małżonkiem można zauważyć jednak więcej zalet, dlatego też jeśli dwoje ludzi sobie ufa takie konto jest bardzo dobrym rozwiązaniem.