Porównywarka kredytów hipotecznych – jak działa?

Coraz więcej Polaków korzysta z kredytu hipotecznego pod zakup nieruchomości. Dzieje się tak, gdyż nie są sobie w stanie pozwolić na jego zakup jedynie z pensji i oszczędności. Jednak zobowiązanie w postaci kredytu hipotecznego jest wieloletnim obciążeniem, dlatego banki dokładnie weryfikują naszą zdolność kredytową. Jak wybrać najlepszą ofertę kredytową i z jakich narzędzi korzystać, aby nie przepłacić za kredyt? Pomoże Ci w tym promocyjnykredyt.pl.

Kredyt hipoteczny – kto się może o niego ubiegać?

Banki są bardzo ostrożne w udzielaniu kredytów hipotecznych, dlatego bardzo wnikliwie sprawdzają naszą zdolność kredytową. Dlatego, zanim złożymy wniosek, warto skorzystać z porady specjalistów, którzy powiedzą, w jaki sposób sprawić, aby nasza sytuacja kredytowa była atrakcyjniejsza dla banku. W pierwszej kolejności bank sprawdza nasz status w Biurze Informacji Kredytowej i jeśli jest niepewny, nie otrzymamy kredytu. W tej sytuacji jesteśmy dla banku osobami niewiarygodnymi i niegodnymi zaufania. W zależności o kwoty kredytu, o jaką wnioskujemy, nie wszyscy dostaną pozytywną decyzję. Czasami rozwiązaniem korzystnym będzie wzięcie kredytu z kimś zaufanym, np. z rodzicami, którzy jako współkredytobiorcy podniosą naszą zdolność kredytową.

Kredyt hipoteczny a zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa to bardzo ważny czynnik, który wpływa na przyznanie nam kredytu hipotecznego. Jest to zobowiązanie o wielkiej wartości i długotrwałe, dlatego bank dokładnie weryfikuje wszystkie aspekty złożonego przez nas wniosku. W skład zdolności kredytowej wchodzi wiele pomniejszych aspektów takich jak: historia kredytowa, wpływ na konto osobiste, wiek, płeć, ilość osób wspólnie gospodarujących. Z pomocą doradcy kredytowego możemy wpłynąć na poszczególne czynniki, aby nasza sytuacja wyjściowa była lepsza. Aby obliczyć naszą zdolność kredytową, możemy użyć internetowego kalkulatora zdolności kredytowej, gdzie po wprowadzeniu wszystkich potrzebnych informacji, uzyskamy wymiar raty i czas spłaty. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się i sprawdzić, na jakie warunki możemy liczyć podczas spotkania z doradcą.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu hipotecznego?

Wybór oferty kredytu hipotecznego może nie być prostym zadaniem, szczególnie dla osoby, która ma małe doświadczenie. Z myślą o nich powstał ranking kredytów hipotecznych, gdzie porównuje się najlepsze oferty ze względu na wybrane wskaźniki. Jest to szczególnie istotne, gdyż poprzez obserwację ofert możemy zobaczyć, jak poszczególne promocje się kształtują i nabrać wprawy w rozpoznawaniu rzeczywiście promocyjnych ofert. Warto pamiętać, że banki często zachęcają nam okazyjnymi ofertami, ale kiedy przyjrzymy się im z bliska, okazuje się, że nie są takie atrakcyjne. Mogą zawierać w sobie ukryte koszty takie jak obowiązkowa karta kredytowa, czy odpłatnie prowadzone konto osobiste. Dlatego warto dokładnie przyjrzeć się promocyjnym ofertą i wybrać tę, która odpowiada naszym potrzebom.