Produkty bankowe do zarabiania pieniędzy

Banki oferują całą gamę różnego rodzaju produktów bankowych. Są to posiadane praktycznie przez większość z nas osobiste konta bankowe, konta oszczędnościowe i lokaty bankowe, a także różnego rodzaju kredyty dla osób indywidualnych oraz firm. Kredyty wiążą się z koniecznością zapłacenia bankowi odsetek, osobiste konta bankowe pociągają za sobą czasem konieczność niewielkich opłat zaprowadzeni konta, choć coraz częściej można spotkać konta darmowe. Jednak konta oszczędnościowe oraz lokaty pozwalają już na osiąganie zysku. Jest to co prawda zysk mniejszy niż na przykład inwestowani na giełdzie, ale za to praktycznie całkowicie pewny. To jak będzie jego wysokość zależeć będzie od tego, czy wybierze się lokatę bankową, czy konto oszczędnościowe oraz jaki konkretny, oferowany przez bank rodzaj lokaty czy konta. Od tego będą również zależeć inne warunki korzystania z nich. Oferta jest generalnie bardzo szeroka.

Lokata a konto oszczędnościowe

Pomiędzy lokatami oraz kontami oszczędnościowymi istnieje kilka różnić. Ogólnie rzecz biorąc lokaty bankowe są wyżej oprocentowane od kont oszczędnościowych, ale wysokość tego oprocentowania będzie w dużej mierze zależeć od tego na jak długi termin będzie założona lokata. Może to być na przykład miesiąc, pół roku, czy rok. Z reguły im dłuższy, tym będzie większe oprocentowanie, a ponadto środki będą dłużej wypracowywać zysk. Jeszcze jedną, ale dość istotna różnicą pomiędzy lokatą, a kontem oszczędnościowym jest to, że z konta oszczędnościowego można środki pobrać praktycznie w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Z kolei jeżeli wybierze się przed terminem środki zgromadzone na lokacie, to traci się większą część zgromadzonych odsetek.

Lokaty podwójne

Dość ciekawą propozycją, jeżeli chodzi o lokaty bankowe są tzw. lokaty podwójne. Są to lokaty składające się jak nazwa wskazuje z dwóch części. Jedna część środków jest w tam przypadku inwestowana jak w przypadku tradycyjnej lokaty, gdzie podobne są zyski i praktycznie znikome ryzyko. Druga część jest inwestowana bardziej agresywnie, co niesie za sobą oczywiście większe ryzyko, ale jednocześnie jest szansa na znacznie większy zysk. Lokaty takie są więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby więcej zarobić, ale z drugiej strony boją się utraty środków w przypadku inwestowania w ryzykowne instrumenty finansowe.